cart-icon0
0,00 ден.
Дома Продавница ХЕПАТО-МИКС 3/1

ХЕПАТО-МИКС 3/1

350,00 ден.

Помогнете му на вашето тело да се ослободи од акумулираните токсини преку ДЕТОКС на Црниот Дроб со чајот на РОЗА КАНИНА од руса и ајдучка трева.

Безбедно онлајн плаќање
visa mastercard

Чајна мешавина МИКС ДЕТОКС 3/1 за лекување на жолчно-црнодробни болести.

Холагогно, холеритично, антихепатотксично, хепатопротективно, цикатризантно, антимикробно, стомахитично, адстрингентно, антиинфламаторноаперитивно, дигестивно, роборантно, фебрифугно и сл.

Има изразено антитоксични дејства, антимикробни антисептички и антивирусни дејства. (црн дроб, жолчка, панкреас) ги подобрува, апетитот, варењето и ресорпцијата на храната, ја подобрува функцијата и работата на црниот дроб, жолчка и панкреас, ја подобрува крвната слика, ја зголемува одбранбената способност на организмот, има регенеративни својства, кај хепатоцитите и други клетки во организмот, ги штити слузниците на стомачните органи и регенерира оштетените ресички, има позитивно влијание за уредување на стомачните сокови, против гастрит, за чистење на жолчното кесе од талози, песок и камења, воспаленија на жолчката, црниот дроб и панкреасот, помага при акутен и хроничен панкреатит, ги нормализира ензимите (холестерол и триглецериди) амилазата и липазата, го уредува лачењето на инсулинот и помага при лечење на дијабет. Има широк спектар на споредни дејства во комбинација со други чајни мешавини.

Производите на Роза Канина се 100% орански, не ствараат навики и немаат штетни дејства врз организмот.

Како се употребува

2 супени лажици од чајот се попаруваат со 1 литар вода што врие, се покрива и се остава да отстои 2 часа.

Се процедува и се пие 4 до 5 пати по 200 мл , на празен стомак.

Во зависност од дијагнозата, се комбинира со другите чајни комбинации и исхрана.