cart-icon0
0,00 ден.

ФИТ-МИКС

350,00 ден.

Да бидеме искрени. Не е воопшто едноставно да се воспостави балансиран животен стил. Но, со чајот ФИТ МИКС природата е на Ваша страна и лесно ќе постигнете дигестивна рамнотежа и добар метаболизам.

Безбедно онлајн плаќање
visa mastercard

Чај против дебелина како појава и болест.

Диуретично, дијафоретично, антиревматично, хемостатично, реминализантно, спазмолитично и друго.

Помага при заболувања на уринарните патишта, против отоци од било какво потекло, против грип и настинки, грозници и треска со температури, го намалува холестеролот и триглецеридите, помага за детоксикација на организмот и крвта, моќно дејство за чистење на организмот од отрови, штетни материи, ја намалува уреата и мочната киселина, има антиревматски, антиревматизни дејства, позитивни дејства против кожни болести, егземи, витилиго, псоријази, против првут, мрсна кожа и коса. Против акутни хронични болести на уринарните патишта, нефрит, пиелонефрит, цистит и уретрит, против талози, песок и камења во бубрезите, уретрите, бешика , воспаленија акутни и хронични на простата, јајници, јајцеводи, матка, жолчка и жолчните патишта, против отоци (едем) при инсуфиценти бубрези, срце и црн дроб, воспалителни процеси со спазми, искашлување, против шлајмови во белите дробови, воспаленија на стомак и цревата, дијареи, колитиси, го намалува крвниот притисок, помага против крварења од нос, матка, хемороиди, белите дробови и сл. Ја чисти и подобрува крвната слика, има позитивни дејства при гингвит, стоматит, тонзилит, отворени, стари и живи рани и гнојни процеси на кожата, панарициум, егземи, псоријази. Има антибактериски, антимикробни и антивирусни својства, помага при воспалителни и бактериолошки проблеми на јајници, матка, бело прање (ешерихија коли, кандида и др) помага против потешките заболувања (миоми,цисти ,ту.и др), се користи како дополнување на терапиите со други комбинации и чаеви заради појачување на дејствата.

Производите на Роза Канина се 100% орански, не ствараат навики и немаат штетни дејства врз организмот.

Како се употребува

3 супени лажици од чајот се попаруваат со 1,5 литар вода што врие , се покрива со капак и се остава да отстои најмалку два часа.

Се процедува и се пие преку цел ден наместо вода.

Се спрема со флаширана, негазирана и неминерална вода (обична вода).

Кај проблеми со песок, камчиња и бактериолошки проблеми, бело прање се пие од 1,5 до 3,5 литри , за да се врши "перење" на органите и организмот.

Се користи како основно или дополнително средство со сите други чајни мешавини или комбинации, и производи од лековити тревки или пак медикаменти и лекарства.