cart-icon0
0,00 ден.
Дома Продавница УРИНО-МИКС

УРИНО-МИКС

350,00 ден.

Органскиот чај Урино-Микс на Роза Канина претставува комбинација која поволно дејствува на уринарниот систем.

Безбедно онлајн плаќање
visa mastercard

Чај против болести на органите за мокрење.

Билката има диуретично, антиревматично, антибактериско, противвоспалително својство.

Урино-Микс поволно дејствува при заболувања на уринарните патишта, холестерол, триглецериди, за детоксификација на организмот и крвта, за чистење на организмот од отрови, штетни материи, за намалување на уреата, има поволни дејства против кожни болести, егземи, витилиго, псоријази, првут, масна кожа и коса. Се користи при акутни хронични болести на уринарните патишта, цистит и уретрит, талози, песок и камења во бубрези, уретра, мочен меур, при акутни и хронични воспаленија на простата, јајници, јајцеводи, матка, жолчка и жолчни патишта, инсуфициенции на бубрези, срце и црн дроб и тн.

Производите на Роза Канина се 100% орански, не ствараат навики и немаат штетни дејства врз организмот.

Како се употребува

3 супени лажици од чајот се попаруваат со 1,5 литар зовриена вода, се покрива со капак и се остава да отстои најмалку два часа.

Се процедува и се пие преку цел ден наместо вода, од 1,5 до 3,5 литри дневно.

Се пие незасладен.

Се препорачува да се пие 42 дена, а доколку има потреба и повеќе.