cart-icon0
0,00 ден.

ФЕМИ-МИКС

350,00 ден.

Драги дами, грижата за вашето здравје, како однадвор, така и однатре, треба да ви биде секојдневен ритуал во кој ќе уживате. Роза Канина ја има вистинската природна чајна комбинација за женското здравје која помага при многу заболувања.

Безбедно онлајн плаќање
visa mastercard

Чај против болести на женските полови органи.

Феми Микс е мешавина која поседува диуретични, антибактериски, антивирусни, хемостатични, спазмолитични, антицистични, антиревматични, антитуморски својства.

Поволно влијае при болести на женските полови органи и уринарниот систем, при воспаленија на јајниците, јајцеводите, бубрези, матка, бактерии (кандида, клепсиела, ешерихија коли), цисти и полицистични јајници, за редовни, безболни и уредни менструални циклуси. Поволно дејствува против ХПВ вирус, ЦИН -1-2 (ниско и високо ризичен), миоми и тумори на матка и јајници, калцификација на ѕидот на матката, дисплазии, искривувања и слично. Помага во регулирање на хормоните естроген, прогестерон, пролактин и сл.

Производите на Роза Канина се 100% орански, не ствараат навики и немаат штетни дејства врз организмот.

Како се употребува

3 супени лажици од чајот се попаруваат со 1,5 литар вода што врие , се покрива со капак и се остава да отстои најмалку два часа.

Се процедува и се пие преку цел ден наместо вода, од 1,5л до 3л на ден.

Се пие незасладен.

Се препорачува да се пие 42 дена, а доколку има потреба и повеќе.