cart-icon0
0,00 ден.
Дома Продавница БРОНХО-МЕД

БРОНХО-МЕД

300,00 ден.

БРОНХО МЕД е моќна комбинација на лековити билки и чист природен мед. Помага при долготрајни кашлици и воспаление на грло.

Безбедно онлајн плаќање
visa mastercard

Мед за зајакнување на општата здравствена состојба на организмот и зголемување на имунитетот.

Бронхо мед има лаксативно, емолиентно, експепкторантно, антиинфламаторно, фитонцидно, дигестивно, антисептичко, антивирусно и други својства.

Помага при опстипација ја зголемува перисталтиката, при воспаленија на слузниците на дишните органи, желудник и цревата, кашлица, бронхит, (акутен- хроничен) , трахеит, фарингит, ларингит, гастрит, чир на желудник, дванаесетпалачно црево, дијареи, колитиси, хемороиди, проблеми со жолчката, разводнување и фрлање на шлајм, се користи при грип, вируси, а може да се зема превентивно за имунитет, подобрување на крвна слика и слично.

Производите на Роза Канина се 100% орански, не ствараат навики и немаат штетни дејства врз организмот.

Како се употребува

Се зема на гладно 3 пати на ден по едно кафено лажиче.

Се комбинира најчесто со други чаеви во зависност од дијагнозата.