cart-icon0
0,00 ден.
Дома Продавница ЕЛИКСИР ОД ДИВИ ЈАБОЛКА

ЕЛИКСИР ОД ДИВИ ЈАБОЛКА

300,00 ден.

Добиен по пат на природна екстракција и ферментација од диви јаболка (Pirus silvestrus mill) без никакви додатоци 100% природно, само со пиење на две супени лажици јаболкова киселина пред оброк или навечер пред спиење помага во намалување на нивото на шеќер во крвта.

Безбедно онлајн плаќање
visa mastercard

Киселина од диви јаболка.

Нормализација на вредностите на ензимите и трансаминазите, имунолошкиот статус и деградационите продукти. Врши нормализација на ацидобазната реакција на крвта и на стомачните и посебно на желудочните сокови. Го надополнува недостатокот на Ц витамин во организмот за негова заштита од болести, помага при лечење на воспаленија, улцерација на стомакот и цревата, проливи и запек(ја уредува и нормализира столицата) ги отстранува отровите и штетните материи од организмот, ја спречува и атеросклерозата и инфарктите, изливите, ги чисти крвните садови од наслаги и замастувања.

Има смирувачко дејство, делува против несоница, сушење на устата, жед, слабост и поспаност, намалено мокрење, грчеви и болки во мускулите. Помага при мигрена, вртоглавица, главоболки, хронични заболување на синусите, астма, зуење во ушите, хроничен реуматизам, заболувања на бубрезите и мокрачните патишта, хроничен умор. Го нормализира притисокот, помага против покачен крвен притисок, белодробни болести, кашлање, помага за отстранување на постклиматсните последици.

Производите на Роза Канина се 100% орански, не ствараат навики и немаат штетни дејства врз организмот.

Како се употребува

За мали деца од 2 до 20 год 2-3 пати на ден по едно кафено лажиче растворено со 70-100 гр. вода со малку мед, пред јадење на празен стомак.

За возрасни: 3-4-5 пати на ден по една супена лажица, растворена со по 100 гр. вода, по желба со малку мед пред јадење на празен стомак.

Може да се користи долго време дури и секојдневно, месеци па дури и години.