cart-icon0
0,00 ден.
Дома Продавница ХЕПАТО-МИКС 5/1

ХЕПАТО-МИКС 5/1

350,00 ден.

За сите љубители на чај го имаме чајот од ПОДАБЕЦ. Покрај другите корисни дејства помага и за подобрување на циркулацијата и чистење на крвните садови а совршено одговара во комбинација со ПРЕСПАНСКА ГОРЧИЦА.

Безбедно онлајн плаќање
visa mastercard

Чајна мешавина ПОДАБЕЦ 5/1 за лекување на жолчно-црнодробни болести.

Аперитивни, дигестивни, холагогно, против хеморидално, антибактериско, антисептично и др. својства.

Билката позитивно делува за апетит, варење на храната, работата на жолчката, го нормализира лачењето на стомачните сокови, против талоз, песок и камен во жолчка, жолчни патишта, бубрези, бешика. Има јаки бактериостатични својства, над дизентеричните, паратифусните бактерии, стафилококи, стрептококи, кандида , echerichia colli, диареја, колити, ентероколити,улцерации и други инфективни цревни болести. Се користи против воспалени ХЕМОРОИДИ, полипи, аденоми на дебело црево, апцеси, позитивно делува против тромбоза, тромбофлебити и воспалени вени како има позитивно влијание кај кардио васкуларни и белодробни здравствени проблеми.

Производите на Роза Канина се 100% орански, не ствараат навики и немаат штетни дејства врз организмот.

Како се употребува

Во 600 мл. врела вода се ставаат една супена лажица

Садот се покрива со капак и се остава да отстои 60 мин.

И се пие на празен желудник 5 до 6 пати по 100 мл. во текот на целиот ден распоредено на два часа.

Во чајот застапени се трите видови на подабец.